טיפולי שפה

ילד מחזיק פרח

טיפולי שפה פרטניים:

מטרתו של הטיפול השפתי היא לקדם את הילד בתחומי השפה בהם הוא מתקשה. בתחילת הטיפול השפתי נציב במשותף מטרות שפתיות, התלויות הן במצב השפתי הנוכחי של הילד והן בhכולות השפתיות המצופות ממנו לגילו. טיפולי שפה הינם טיפולים דינמיים המשלבים משחק ויצירת קשר אישי. בטיפול מתבצעת חשיפה ליכולות הנלמדות ובמהלך הטיפול הילד גם נדרש להפיק את המבנים השפתיים אותם אנו לומדים, בעזרת תיווך ותמיכה של הקלינאית. הטיפול כולל התייחסות לכל תחומי השפה השונים:

  • בתחום ההבעה הטיפול מתייחס לאוצר המילים של הילד, ליכולת שלו לשלוף מילים מהזיכרון, ליכולותיו התחביריות, הדקדוקיות ויכולותיו לספר סיפור או חוויה.
  • בתחום ההבנה הטיפול מתייחס להבנת מושגים, הוראות ושאלות מסוגים שונים.
  • בתחום ההיגוי נתייחס בטיפול לאופן שבו הילד הוגה את האותיות (האם הוא מחליף אות אחת בשניה, משמיט אותיות וכו').

מטרתי וחובתי כקלינאית תקשורת היא ליצור עם הילד קשר חם ובטוח, ובכך לאפשר לו ללמוד, לאתר את קשייו ולהקנות לו ולהוריו את הכלים לשפר את יכולותיו.

טיפולי שפה קבוצתיים:

מטרתו של הטיפול השפתי הקבוצתי היא לעבוד על היכולות השפתיות של הילד בתוך קבוצה של ילדים בעלי יכולות דומות, ובכך לתרום הן לביטחונו העצמי והן ליכולות שלו לפתור בעיות בעצמו בקבוצה (בתיווך קלינאית התקשורת). הטיפול השפתי הקבוצתי מיועד בדרך כלל לילדים בעלי קשיים שפתיים קלים או ילדים שמתקשים גם במיומנויות חברתיות עם בני גילם. כמו כן, ילדים שעברו כבר טיפולים פרטניים וזקוקים להמשך חיזוק קצר, יכולים להנות מטיפול קבוצתי בגלל הגיוון החברתי שבו.

אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר בכל שאלה לגבי אבחון וטיפול

טלפון: 050-7397006
דוא"ל: rotemigo@yahoo.com